Weź mnie za rękę

Sevmione.com does not claim, nor does it intend to imply, ownership of, or proprietary rights to, any of the fictional character or place names mentioned within JKR’s Harry Potter novels, nor any of the titles or terminology used or created by JKR within her books or within the movies made thereof.


 

Hermiona z uśmiechem podeszła do gramofonu. Ubrana w długą sukienkę w kratę, sięgającą do łydek z przepasaną kokardą w tali, uruchomiła płytę. Jej włosy rozpuszczone opadały na ramiona. Delikatnie podpięła kosmyki z przodu twarzy, aby nie zawadzały jej widoczności. Z rozmarzonym wyrazem twarzy wsłuchała się w pierwsze takty piosenki, odwracając się w stronę wejścia, wyczuwając za swoimi plecami obecność męża. Jego postawa była nonszalancka, ale delikatny uśmiech majaczył na jego twarzy. Tanecznym krokiem wyciągnęła w jego stronę dłoń, a w tle zaczęły lecieć pierwsze słowa piosenki Elvisa. Severus prychnął unosząc wyżej kącik ust i odrywając się od framugi, chwycił jej małą dłoń w swoją.

– Take my hand. Take my whole life, too. For I can’t help falling in love with you…

Hermiona z pogodnym wyrazem twarzy przysunęła się bliżej Severusa, chcąc czuć to, co zawsze odczuwała w jego ramionach podczas ich chwil. Kochała z nim tańczyć. Był perfekcjonistą w każdym calu, a taniec, to było coś co po prostu uwielbiała. Poruszał się z taką gracją i zmysłowością, że nie potrafiła przejść obok tego obojętnie. Okręcił nią delikatnie wokół, znowu pochwytując ją jednocześnie w mocny i delikatny uścisk.

 

Pamiętała jak pierwszy raz usłyszała tą piosenkę w radiu na początku lata w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym trzecim roku. Piosenka Elvisa została wydana w marcu, ale dopiero w czerwcu wróciła na wakacje do rodziców. Już dzień później znała ją na pamięć, a kolejne dni przyniosły jedynie świetną zabawę i naukę tańca, gdy wyciągała ojca na środek salonu za każdym razem, gdy audycja postanowiła puścić Can’t Help Falling in Love. Musiała zaznaczyć, że wtedy był to dość popularny utwór, przez co często podrygiwała obok ojca nieustannie mu śpiewając.

Miłe wspomnienia zalały jej umysł, gdy wtuliła twarz w pierś Severusa, czując jak ich ciała kołyszą się w takt muzyki.

 

Powoli piosenka dobiegała końca, ale nie przejęła się tym, bo już chwilę później płyta na nowo otworzyła dźwięki ich ulubionego utworu do tańca, a dłoń Severusa powróciła na jej talię, uprzednio pozbywając się różdżki z ręki.

 

Objęła go dłońmi za szyję, spoglądając na niego z dołu. Jego twarz była spokojna, zrelaksowana, bez żadnych masek. Ucałowała go w usta, posyłając mu spojrzenie pełne miłości. Uścisk na jej tali zwiększył się. Kochała go takiego swobodnego, pełnego życia i miłości do niej.

 

Severus oparł czoło o jej przymykając oczy, wsłuchując się w ostatnie nuty piosenki. Nawet gdy utwór Can’t Help Falling In Love doszedł do końca, dalej trwali w swoich uściskach, marząc jedynie, aby pozostać w swoich ramionach i czuć wirującą wokół nich magię miłości.

 

 

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz