Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Autor
    Ilość postów
  • #5693
    Tyna
    Participant

    Hejka!

    A ja tu chcę poruszyć inny temat, a mianowicie musical. Sama uwielbiam muzykę musicalową, czy to z filmów, czy z musicali wystawianych na scenie. Nie miałam jeszcze być okazji na wielu musicalach, ale te, które obejrzałam, zdecydowanie mnie zachwyciły.

    Mój ulubiony musical? Trudno mi wybrać, często jest to zależne od humoru, jednak chyba zawsze wracam do Notre Dame de Paris, które miałam okazję obejrzeć w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Udało mi się go obejrzeć przed zejściem z afisza i jeszcze bardziej pokochałam wtedy ten musical.

    Pierwszy musical, który obejrzałam? Deszczowa Piosenka w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie i myślę, że od tego musicalu zaczęła się moja miłość do tego typu muzyki i spektakli.

    Potem znalazłam przypadkiem na yt Studio Accantus i po prostu przepadłam. Studio zajmuje się promowaniem muzyki musicalowej w Polsce i moim zdaniem robią to fenomenalnie. Prawie każdy ich utwór podoba mi się tak samo jak oryginał, a ilość musicali, które dzięki nim obejrzałam, jest ogromna. Byłam też na ich trasie koncertowej i zdecydowanie je polecam. Ktoś z Was słucha ich muzyki? Był na ich koncercie?

    Słuchacie muzyki musicalowej? Widzieliście jakiś musical na żywo? Macie jakiś musical, który chcielibyście obejrzeć, a nie macie okazji? Jaki jest Wasz ulubiony musical? Jaka jest Wasza ulubiona piosenka musicalowa?

    Zapraszam wszystkich do rozmowy. 😀

    #5695
    mroczna88
    Keymaster

    Oooo, ja! Ja! UWIELBIAM MUSICALE!!! I operę! I operetkę!!!

    Na żywo byłam wielokrotnie na Carmen, która jest moją ulubioną operą, ale żałuję, że na musicalu jeszcze żadnym.

    Z filmowych kocham Siedem narzeczonych dla siedmiu braci (moje najulubieńsze, mogę oglądać w nieskończoność), Grease, Chicago (głównie za Zeta-Jones), Nędzników, Hairspray, Notre Dame de Paris (ta wersja z Garou, ale kocham DLATEGO, że tam Frolla gra Daniel Lavoie <3  a jego Tu vas me detruire to jest coś, co za każdym razem wyrywa mi serce), Skrzypka na dachu, oczywiście Dźwięki muzyki i w sumie każdą bajkę Disneya gdzie śpiewają xD

    Polskich w sumie nie znam za bardzo, bo nawet Carmen nie jest po polsku, zwykle moje miasto odwiedza grupa zagraniczna i wystawia. Za to kocham poezję śpiewaną, jeśli to się liczy xD

    #5817
    Seyli
    Moderator

    Ja też bardzo lubię musicale i operetki :). Na żywo miałam okazję widzieć niestety tylko dwa i były to Noc w Wenecji oraz Skrzypek na dachu. Oba przedstawienia- fantastyczne! Z filmowych uwielbiam Bandwagon z Fredem Astaire, Deszczową Piosenkę, Dźwięki Muzyki, Zabawną buzię, Chicago, Mamma Mia (może nie ten jest wybitny, ale jakże uroczy).

    Muszę obejrzeć Króla Rozrywki, bo wszyscy dookoła mi go zachwalają, a ja nawet nie wiem o czym jest 😀

    #5837
    mroczna88
    Keymaster

    Mamma Mia miało fantastyczny pomysł. Wziąć piosenki Abby i pod ich tekst zrobić film – to trzeba mieć jednak wyobraźnię! 🙂 No i film przede wszystkim ratuje to, że nie jest „na poważnie”. Wszyscy tam bawią się, a Colin Firth, jak zawsze, kradnie każdą scenę, w której się znajduje xD

    #5854
    kasiaeliza-elzorro
    Participant

    To do polecanych dorzucę obie części Dirty Dancing, obie części Grease (tak, ta druga z Maxwellem Caulfieldem i Michelle Pfeiffer ^^) i Footloose z Kevinem Baconem.

    Mamma Mia uwielbiam 😀

    Chicago było niezłe, ale ciężkie tematycznie. Podobnie Kabaret z Lizzą Minnelli — dobre, ale do myślenia.

    #5857
    Seyli
    Moderator

    Mroczna- tak, Mamma Mia jest baaardzo samoświadoma i dlatego tak dobrze się ogląda. Jedyne co mogli odpuścić to śpiewający Pierce. Ale może dzięki temu jest bardziej autentycznie 😉 Colina kocham!!!

    Chicago dość ciężkie, to prawda, ale Kaśka i Renee fantastyczne. No i oczywiście mój ulubiony moment- tango więzienne. Chyba nigdy mi się nie znudzi 🙂

    Grease ani DD nie oglądałam, muszę nadrobić zaległości.

    #6160
    mroczna88
    Keymaster

    Ahaha, no, Brosnan śpiewać za cholerę nie umie xD Za to bardzo zabawnie tańczy!

    Renee jakoś mnie nie zachwyciła, ale może dlatego, że jakoś nie przepadam za nią. Za to Catherine cudna. Jak śpiewała „I can’t do this alone” to dała idealny pokaz tego, jak to może jednak zrobić wszystko sama xD

    Ojjj, Grease musisz nadrobić! Trąci myszką momentami, ale muzycznie MNIAM. No i Newton-John śliczna jak z obrazka.

    #7525
    Tyna
    Participant

    Ja to tu tylko tak zostawię: https://www.youtube.com/watch?v=muiH1Uzo9OI

    Jak Wam się podoba nowy cover Studia Accantus? Mi się podoba bardzo 😀

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.