Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Autor
    Ilość postów
  • #5568
    Tyna
    Participant

    Hejka,

    Szukam ff Sevmione. Przygarnę praktycznie wszystko, jedyny warunek to skończone lub blisko skończenia i ostatnio preferuję ff po angielsku. Wolę dłuższe opowiadania, ale te krótsze też przygarnę. Jeśli można, to tytuły poproszę od razu z linkami.

    Proponuję tu zrobić taki mały spis ff do czytania 😀

    #5617
    mroczna88
    Keymaster

    To może ja zacznę wylistowując kilka, które zapadły mi w pamięć 🙂

    1. Care of Magical Creatures – jedno z ciekawiej napisanych praw małżeńskich, sporo hurt/comfort
    2. Time’s Treasure – bardzo ciekawy wątek ze Zmieniaczem Czasu, czyli co-by-było-gdyby
    3. Bring it on Hogwarts – totalny odpał! Hogwart ma swoją drużynę cheerleaderek, a ich trenerem za karę zostaje Snape xD
    4. It all started when the girl fell from the sky – głównym pairingiem jest tu drarry, ale sevmione bardzo mi się tu podoba, jest kochane. Opiekują się pewną tajemniczą dziewczynką
    5. The Rise, Fall, and Rebirth of Hermione Granger – czytając to wpadłam na pomysł Pamięci. Hermiona jest mocno chora, Snape jej pomaga
    6. Big Name Death Eater – kolejny odpał. Myśleliście, że spotkania Śmierciożerców to strach, ból i powaga? Nie bardzo xD
    7. Pen Pals – Hermiona udaje się daleko, daleko na studia i pisze z różnymi ludźmi. Z jednym z nich pisze jej się lepiej, niż z innymi
    8. Enraptured – Luna okazuje się być Wieszczką. I wszystko wskazuje na to, że to nie jej narzeczony jest jej przeznaczony
    9. Finding his voice – smutny, zdołowany Severus i Hermiona, która postanawia mu pomóc
    10. Accidental affection – Ginny i Draco się hajtają, co pozwala Severusowi i Hermionie spędzić więcej czasu razem
    11. The dunderhead tax – Severus ma sklep z ingrediencjami, a Hermiona protestuje przeciwko jego cenom. Uwielbiam.
    12. Serendipity – prawo małżeńskie, Hermiona zdesperowana, Severus niby nie chce pomóc, ale jakoś tak mało przekonująco…

     

    • This reply was modified 2 years, 6 months ago by mroczna88.
    #5669
    Anni
    Keymaster

    Tyna, więc dorzucam coś ode mnie:

     

    Somewhere I have Never Travelled by Savageland 

    https://sshgreview.wordpress.com/2014/04/27/somewhere-i-have-never-travelled-by-savageland/

    The Basics: Phoenix Era, Action/Adventure/Angst/Romance, 170k,

    Warnings: Violence, References to Non-Con, Character Death, Language, Sexual Content, Time-Travel, Original Character

    Hermione Granger, now in her mid-50’s, must use a time traveling device to go back to the Battle of Hogwarts.  There, she must work with Severus Snape to try to prevent devastation and alter the course of history.

    One of my favorites!!!!

    .


    .

    Chaos is come again

    https://sshgreview.files.wordpress.com/2016/04/chaosiscomeagain-aashby-3.pdf

    The Basics: Phoenix Era, Angst/Intrigue, 300k

    Warnings: Non-Con (ish), UnusuallyCruel!Snape, Graphic Violence, Torture

    A decade or more after the defeat of Voldemort, Severus Snape and Hermione Granger work together to stop the Ministry from grossly misusing its power to solve wizarding Britain’s genetic problems.  Starts with Marriage Law, and approaches near dystopian levels of corruption.

    Warning!

    There are no cliched characters or Mary Sues here, not at all.  This author created a ‘real’ vision of what Hermione and Snape together might have been like.  She looks it straight in the face and it isn’t pleasant.   The relationship here is gritty, unflinching, and at times, repulsive, but it’s not out of character.

     The ending will leave you quite unsatisfied if you continue to expect that everything is building toward romance and a happy ending.

    Important note: Make sure you read the epilogue ‘Every Good Boy Deserves Favour.’  I’m not sure it really helps, although (like everything else about this fic) it is very thought-provoking.

    Unlike mroczna 😉 I don’t like much Marriage Law but this one I found very interesting, certainly because of the intrique.

    😉

     

    • This reply was modified 2 years, 6 months ago by Anni.
    • This reply was modified 2 years, 6 months ago by Anni.
    • This reply was modified 2 years, 6 months ago by Anni.
    • This reply was modified 2 years, 6 months ago by Anni.
    • This reply was modified 2 years, 6 months ago by Anni.
    • This reply was modified 2 years, 6 months ago by Anni.
    #5678
    mroczna88
    Keymaster

    Ohoho, jest jakieś Marriage Law, do tego długie, którego nie czytałam? 😀 Tylko powiedz mi – czy jest tam buerg-Lily? xD

    #5835
    KtośTaki1223
    Participant

    Dziewczyny 🙂

    Czy znacie jakiś ff z naszą ukochaną parą w dynamice Alpha/Beta/Omega?

    #5844
    Anni
    Keymaster

    Ktoś – co masz na myśli?

    #5845
    KtośTaki1223
    Participant

    <p style=”text-align: left;”>Dynamika takiego opowiadania oznacza, że w praktyce główni bohaterowie posiadają genetyczne cechy, które skłaniają ich ku sobie w wręcz zwierzęcy sposób. Omegi są płodnymi super-samicami, a samce Alpha są przeznaczeni do opieki nad nimi i oczywiście bardzo zaangażowanej prokreacji. Poznałam takie opowiadanie w wersji Dramione z polecenia VenetiiNoks. Jestem ciekawa czy ktoś napisał takie Sevmione :)</p>

    #6166
    Anonymous
    Inactive

    Już nie raz próbowałam w rożnych miejscach. Szukam opowiadań. W jakimkolwiek języku, może poza grupą azjatyckich. Bo tam nie ogarniam. Realizm. Jak najwięcej realizmu. Klasyki znam. I polskie i zagraniczne. Help.

    #6168
    Anni
    Keymaster

    Kochana, wiec Somewhere I have never traveled, Savageland.

    Powiem tak – nie jest idealne. Sa drobne potkniecia, ale w skali 1 na 20 dalabym tak z 17, 18.

    Przyczym nigdy nie znalazlam „ficka idealnego”, ktory dostalby 20/20. (Jestem strasznie czepialska).

    Ale pomysl jest bardzo oryginalny, wykonanie swietne, wiec zachecam!

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.