Tagged: ,

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Autor
    Ilość postów
  • #6206
    Anni
    Keymaster

    Kochani, oto nowy wątek – który, przyznam, od kilku lat chodzi mi po głowie. A mianowicie Fanon-Kanon.

    Mamy tysiące opowiadań z fandomu HP. Przyznam, że tylko raz czytałam Dramione, ale i w nim znalazłam pewne elementy, które pojawiały się w innych fickach Sevmione. Jednocześnie mam wrażenie, że nie czytałam o nich u Rowling.

    Całkiem możliwe więc, że niektóre elementy stworzone przez fanów okazały się tak genialne, że zostały podchwycone przez innych i stały się… „Kanonem”. Takim naszym – dlatego piszę w cudzysłowie.

     

    W tej chwili przychodzą mi do głowy trzy:

    • Osobne pokoje, które mają Prefekci Naczelni. Czasem są one połączone, mają wspólny salon (to mi bardziej podpada pod Dramione), w Sevmione już w kilku Hermiona miała osobny pokój. Np.  w Before the Dawn – Przed Świtem.

     

    • Punkty aportacyjne. W HP (chyba!!) ich nie było. I czytając nawet zastanawiałam się, jak to możliwe, że ci ludzie nie aportują się ustawicznie komuś na głowie (jak to zrobił ktoś na roku Hermiony przy egzaminie z aportacji…)

     

    • Blizny Severusa. W różnych fickach ma ich pełno. Na pewno nie wzięły się z HP Rowling. I nie są czymś oczywistym – ja na przykład zrobiłam założenie, że Severus je sobie zaleczał.

    Przychodzi Wam coś innego do głowy?

    Pióra w dłonie i piszcie! 😉

     

     

    • This topic was modified 2 years, 6 months ago by Anni.
    #6212
    Anonymous
    Inactive

    Chyba Wewnętrzny Krąg. Przynajmniej dla mnie jest to swego rodzaju Fanon-Kanon. Również romans Belli z Voldziem.

    Jak tak myślę, co zawsze wydaje mi się takie typowe chociaż nie jest z Kanonu, to właśnie te dwie rzeczy przychodzą mi do głowy i ich nagminnie używam.

    #6684
    Anni
    Keymaster

    Przychodzi mi też do głowy wątek o tym, jak Black zwabił Severusa do Wrzeszczącej Chaty, w której ukrywał się Lupin – Wilkołak.

    W PTL, w Before the Dawn i w Pet Project – czyli u trzech różnych autorek można wyczytać, że po tym wydarzeniu Dumbledore zabronił Severusowi mówić o tym komukolwiek.  Niby wynika to trochę pośrednio z HP, ale chodzi mi o to, jak to zostało przedstawione (wizyta w Skrzydle Szpitalnym i grożenie Severusowi).

    #6743
    kasiaeliza-elzorro
    Participant

    Nie pamiętam aż tak dobrze książek, więc nie powiem na ile to kanon, a na ile nie, ale w ostatnich kilku czytanych fikach spotkałam żel do włosów dla czarownic Ulizanna 🙂

    #6744
    Anni
    Keymaster

    A to akurat kanon 🙂  Hermiona uzywala go do zrobienia sobie „koafiury” na Bal Bozonarodzeniowy na 4-tym roku.

    Ja tez nie pamietam wielu rzeczy z kanonu, bede musiala sobie przypomniec do napisania kolejnego ficka, ale to akurat utkwilo mi w pamieci.  Ale dziekuje za odpowiedz – jak to sie mowi, licza sie dobre checi 🙂

    Usciski

    • This reply was modified 2 years, 5 months ago by Anni.
    #6839
    Martusska93
    Participant

    W wielu opowiadaniach pojawia się motyw praktyk czy stażu u nauczycieli w Hogwarcie. Nie pamiętam, żeby w kanonie coś takiego miało miejsce, Rowling nic nie pisze o praktykantach Zielarstwa czy Zaklęć. 😉

    #7531
    Mrs_Bookies
    Participant

    Taaaa blizny to na pewno 😀

     

    I tak z mojej pamięci:

    Ron – kobieciarz, zdradzał, pił, bił

    Praktyki w Hogwarcie, staże

    Severus – problem z alkoholem

    Syriusz – kobieciarz

    Jakaś szkoła wyższa po Hogwarcie

    #8094
    Jillianna
    Participant

    Dark Revels i wszystko co się na nich dzieje 😉 W kanonie spotkania z Voldemortem były raczej bardziej cywilizowane, to co się stało w czasie mistrzostw w Quidditch’u działo się pod nieobecność szefa.

    Zanim Rowling opublikowała Księcia Półkrwi, było też sporo fick-ów na temat Snape’a czystej krwi, pochodzącego z bogatej rodziny (i nieraz potrzebującego pilnie dziedzica ;p )

    #8340
    Maria S
    Participant

    Severus regularnie traktowany Cruciatusem. Praktyki, egzamin mistrzowski (Mistrz czegoś jako stopień naukowy), patrole prefektów naczelnych i chyba patrole nauczycieli to fanon także

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.